<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">

3 bezpłatne narzędzia internetowe, które poprawią poziom cyberbezpieczeństwa firmy

SHARE

Bezpieczeństwo w sieci powinno znaleźć się wśród priorytetów każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości lub branży. Jak poprawić poziom cyberbezpieczeństwa firmy? Czy wszystkie obszary infrastruktury IT w Twojej organizacji są bezpieczne? Czy masz pewność, że nie doszło do wycieku maili firmowych, którymi personel posługuje się na co dzień? Czy pracownicy zdają sobie sprawę, na czym polega phishing i jak go wykryć? Odpowiedzi na te pytania poznasz, korzystając z trzech przydatnych narzędzi internetowych, jakie umieściliśmy na naszej liście. Co ważne, są one nie tylko bardzo praktyczne, ale też zupełnie darmowe. Udanej lektury!

 

Phishing Quiz With Google

 

Na stronie, dostępnej również w polskiej wersji, znajdziesz quiz przygotowany przez firmę Google. Dzięki niemu przekonasz się, czy potrafisz zidentyfikować phishing, a więc jedno z najczęstszych zagrożeń cyberbezpieczeństwa firmy. Quiz sprawdza, na ile użytkownik jest w stanie wykryć próbę wyłudzenia informacji – pokazuje próbki wiadomości i prosi o wskazanie, czy są one fałszywe.

 

Jeśli chcesz, by Twoi pracownicy skuteczniej rozpoznawali phishing, a tym samym nie narazili danych firmowych na wyciek, warto ich zachęcić do wzięcia udziału w quizie. To nie tylko ciekawe doświadczenie, ale też przydatna metoda nauki. Po każdym pytaniu otrzymujesz krótki opis, który tłumaczy, na jakie elementy treści maila trzeba zwrócić uwagę, by nie dać się oszukać. Quiz uświadamia, że odróżnienie kampanii phishingowych od prawdziwych wiadomości to wcale nie taka prosta sprawa.

 

Have I Been Pwned?

 

Tę witrynę internetową stworzył Troy Hunt, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki niej sprawdzisz, czy doszło do potencjalnego naruszenia danych Twojej firmy przy okazji wycieku. Wystarczy wpisać na stronie firmowy adres e-mail lub numer telefonu, żeby sprawdzić, czy te dane kiedykolwiek wyciekły. A jeśli tak – za pomocą jakich serwisów to się stało.

 

Jeżeli okaże się, że któryś z adresów mailowych, jakimi posługujesz się Ty lub Twoi pracownicy, pojawił się na liście publicznych wycieków, zacznij działać. Przede wszystkim natychmiast zmień hasło. Jeśli było ono stosowane również na innych kontach, również dokonaj zmiany. I na przyszłość zadbaj o to, żeby hasła pozostawały unikalne i nigdzie się nie powtarzały.

 

Samodzielny audyt cyberbezpieczeństwa Telescope

 

Dzięki Telescope, czyli bezpłatnemu audytowi IT, zadbasz o ciągłość operacyjną i bezpieczeństwo danych swojej firmy. Wystarczy, że przejdziesz przez krótkie (5-7 minut) badanie ankietowe dotyczące różnych obszarów bezpieczeństwa w Twojej organizacji. Nie potrzebujesz do tego dużej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 

Wyniki dostaniesz natychmiast po zakończeniu audytu. Dowiesz się, jak dobre zabezpieczenia w sieci ma Twoja firma. Otrzymasz informację, które obszary firmowe wymagają natychmiastowych działań. Pomoże Ci to zmniejszyć ryzyko cyberzagrożeń, a tym samym uchronić przedsiębiorstwo przed stratami finansowymi i wizerunkowymi. Wyniki omówisz z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa – wskaże następne kroki, jakie warto podjąć, żeby lepiej chronić infrastrukturę IT.Jak skuteczniej zadbać o cyberbezpieczeństwo firmy? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach związanych z cyberochroną, odwiedzaj regularnie naszego bloga, a także fanpage lub profil LinkedIn, gdzie dzielimy się przydatnymi informacjami.

 

Do usłyszenia!

Zespół Sagenso

Przeprowadź darmowy audyt bezpieczeństwa IT

Sprawdź możliwości innowacyjnego narzędzia audytorskiego Telescope

Przeprowadź darmowy audyt IT