<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">

Prasówka Cyberbezpieczna - październik 2020

SHARE

Gotowi na kolejną prasówkę? Usiądźcie na chwilę i zobaczcie, co nowego działo się w branży cyberbezpieczeństwa.

Na pokładach luksusowych jachtów roi się od zaawansowanej technologii sieciowej. Są z tego powodu bardzo podatne na ataki cyberprzestępców. 

Więcej: bit.ly/NewsNr162

Przyszłość bez haseł, współpraca zamiast kontroli, bezpieczeństwo poza biurem, rola AI w kształtowaniu polityki Zero Trust. Takie trendy w realiach nowej normalności wyróżnia Cisco.

Więcej: bit.ly/NewsNr163

Grupa Gumułka rzygotowała materiał pokazujący, jak bronić się przed cyberzagrożeniami. To odpowiedź na wzmożoną działalność hakerów podczas pandemii.

Więcej: bit.ly/NewsNr164

Adam Haertlé, redaktor naczelny Zaufana Trzecia Strona, mówi w wywiadzie o bezpieczeństwie informacji. Zwraca m.in. uwagę na rolę kryptowalut w działaniach przestępców. 

Więcej: bit.ly/NewsNr165

Najpopularniejszym zagrożeniem dla cyberbezpieczeństwa jest phishing. Nakłania on ofiarę do nieświadomego udostępnienia danych logowania.

Więcej: bit.ly/NewsNr166

Pojawiły się wyniki badania „2020 Global Technology Leadership Study”. Wynika z niego, że ponad 80% polskich respondentów przeprowadziło niedawno transformację technologiczną lub rozważa taki ruch.

Więcej: bit.ly/NewsNr167

Cyberprzestępcy wzięli na celownik platformę Allegro.pl. Użytkownikom zaleca się szczególną czujność podczas korzystania z serwisu.

Więcej: bit.ly/NewsNr168

Odbyła się międzynarodowa konferencja „Trusted Economy”. Podczas wydarzenia dyskutowano m.in. na temat wpływu digitalizacji na gospodarkę.

Więcej: bit.ly/NewsNr169

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Z tej okazji eksperci przypominają, jak ważne jest cyfrowe bezpieczeństwo drukarek.

Więcej: bit.ly/NewsNr170

Hiszpańskie służby specjalne boją się o ośrodki pracujące nad szczepionką przeciw koronawirusowi. Spodziewają się znacznego wzrostu cyberataków na te placówki. 

Więcej: bit.ly/NewsNr171

Europol przeanalizował ostatni rok pod kątem przestępczości w sieci. Jak się okazuje, główne cyberzagrożenie stanowi ransomware.

Więcej: bit.ly/NewsNr172

Twórca znanej firmy z branży cyberbezpieczeństwa, John McAfee, został aresztowany. Postawiono mu zarzuty nadużyć w kwestii kryptowalut.

Więcej: bit.ly/NewsNr173

Czasy pracy zdalnej stanowią wyzwanie dla wszystkich zainteresowanych stron. Niezbędne jest wprowadzenie przemyślanych procedur, które ograniczą cyberataki wynikające z błędu ludzkiego.

Więcej: bit.ly/NewsNr174

Pojawił się nowy wirus wykorzystywany do kradzieży danych. Amerykańskie instytucje ds. cyberbezpieczeństwa ujawniły zebrane informacje na temat zagrożenia.

Więcej: bit.ly/NewsNr175

Aż 81% polskich organizacji ma wśród priorytetów programy cyfrowej transformacji. Największą barierą rozwojową w tym zakresie okazują się regulacje i zmiany legislacyjne. 

Więcej: bit.ly/NewsNr176

Światowe wydatki na bezpieczeństwo cyfrowe w 2020 roku wzrosną nawet o 5,6% . Ze względu na szybki rozwój pracy zdalnej szczególny nacisk będzie położony na ochronę punktów końcowych.

Więcej: bit.ly/NewsNr177

77% pracowników uważa, że konieczne jest obchodzenie systemu bezpieczeństwa, aby móc wykonać obowiązki z domu. To podnosi liczbę skutecznych cyberataków.

Więcej: bit.ly/NewsNr178

Ministerstwo Obrony Narodowej podejmuje nowe działania związane z bezpieczeństwem w sieci. Ostatnio powołało Akademię Sztuki Wojennej Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa.

Więcej: bit.ly/NewsNr179

Pandemia przyspieszyła proces cyfryzacji firm aż o 6 lat. Tempo zmian stanie się jeszcze szybsze po wdrożeniu sieci 5G – jeśli nie przeszkodzi temu nowelizowana ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Więcej: bit.ly/NewsNr180

88% Polaków chce pozostać przy modelu home office. Jednak okazuje się, że ta forma pracy jest mniej wydajna niż w biurze.

Więcej: bit.ly/NewsNr181

Przeprowadź darmowy audyt bezpieczeństwa IT

Sprawdź możliwości innowacyjnego narzędzia audytorskiego Telescope

Przeprowadź darmowy audyt IT