<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">

Ubezpieczenie od cyberzagrożeń – dlaczego warto?

SHARE

Obecnie firmy są bardzo podatne na cyberataki, przede wszystkim na phishing i ransomware. Żadna organizacja – nawet jeśli zainwestuje w najlepszą cyberochronę na rynku – nie ma gwarancji pełnego bezpieczeństwa w sieci! Metody hakerów stale się zmieniają i udoskonalają. Nie istnieje zabezpieczenie, którego nie sposób złamać. A skutki utraty danych mogą doprowadzić nawet do bankructwa przedsiębiorstwa. Jak zatem firma powinna się przygotować na ryzyko cyberataku? Pomoże w tym ubezpieczenie od cyberzagrożeń. Co to takiego i w jaki sposób działa? Czy faktycznie postawi firmę na nogi po poważnym incydencie? Dowiesz się z naszego artykułu.

 

Czy firma jest bezpieczna w internecie?

 

Przez ostatnie lata metody hakerów znacznie ewoluowały. Pomysły na cyberataki stają się coraz bardziej wyrafinowane i zmieniają się niezwykle szybko, dlatego zabezpieczenia, które kiedyś się sprawdzały, teraz często okazują się nieskuteczne. Niełatwo za tym nadążyć, zwłaszcza jeśli firma nie może przeznaczyć zbyt wiele środków na cyberochronę czy zatrudnienie eksperta ds. cyberbezpieczeństwa.

 

Jednak obecnie żadna firma nie jest w 100% bezpieczna w sieci, nawet jeśli ma najlepszą i najbardziej aktualną ochronę. Cyberprzestępcy potrafią włamać się do zabezpieczeń każdej organizacji, niezależnie od jej wielkości, branży czy wysokości budżetu na cyberbezpieczeństwo.

 

Twojej firmy jeszcze nie spotkało poważne cyberzagrożenie? To wcale nie oznacza, że nie masz się czym przejmować i że takie niebezpieczeństwo z pewnością ominie Cię w przyszłości. W 2021 roku niemal 70% średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce doświadczyło cyberataku. Ataki ransomware, czyli jedno z głównych zagrożeń IT dla firmy, zwiększyły częstotliwość.

 

Skutki wycieku danych osobowych lub innych ważnych danych firmowych mogą okazać się naprawdę dramatyczne. Dochodzi między innymi do: przestoju w działalności, utraty obecnych i potencjalnych inwestorów i klientów, poważnych problemów wizerunkowych, wypłaty wysokich odszkodowań, kar RODO, a finalnie nawet bankructwa. Właśnie po to istnieje ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych.

 

Po co firmie ubezpieczenie cybernetyczne?

 

Ubezpieczenie cybernetyczne stanowi tarczę ochronną w sytuacji, gdy w firmie – mimo nawet najlepszych zabezpieczeń – dojdzie do wycieku danych, skutecznego ataku hakerskiego, problemów z oprogramowaniem czy zainfekowania systemu wirusem, na przykład ransomware. Podczas takiego kryzysu firma otrzymuje profesjonalne wsparcie ze strony ekspertów, a także środki finansowe potrzebne do zapewnienia ciągłości działania biznesu.

 

Ubezpieczenie pomaga firmie szybciej stanąć na nogi i odzyskać pełną sprawność po incydencie. Z reguły pokrywa nie tylko straty finansowe, jakie spotkały organizację w radzeniu sobie ze skutkami cyberataku, na przykład koszty niezbędnych napraw. Zapewnia też opłatę kar administracyjnych, zadośćuczynienia i odszkodowania dla poszkodowanych i tak dalej. Dane pokazują, że w 98% przypadków ubezpieczyciel wypłacił ubezpieczonym przedsiębiorstwom część lub całość poniesionych kosztów.

 

Co daje ubezpieczenie od cyberzagrożeń oferowane przez Sagenso?

 

Jeśli szukasz rozwiązania dla Twojej firmy, sprawdź nasze ubezpieczenie od cyberzagrożeń. Pokrywa ono trzy ważne obszary:

  • odpowiedzialność cywilną za wyciek lub utratę danych;

  • koszty obrony oraz kary w przypadku naruszenia prawa do prywatności;

  • koszt odtworzenia danych i zysk utracony przez ubezpieczonego.

 

Jeśli nadejdzie sytuacja kryzysowa, nasi eksperci pomogą Ci się w niej odnaleźć, zapewniając profesjonalne wsparcie. Doradzą, jakie kroki powinna podjąć Twoja firma, by szybciej zwalczyć zagrożenie oraz przywrócić infrastrukturę do dawnego stanu.

 

Poza tym zyskasz pewność rekompensaty za straty finansowe związane z zaistniałym cyberzagrożeniem. Zaatakowane firmy najczęściej zmagają się phishingiem bądź ransomware. Co do phishingu, nie musisz się martwić o pieniądze utracone poprzez przelew na fałszywe konto. Zwrócimy Ci je. Z kolei jeśli chodzi o atak ransomware, najpierw podejmiemy próbę odszyfrowania danych, a jeśli się to nie powiedzie, wypłacimy okup cyberprzestępcom. Nasza polisa pokrywa też koszty obrony w postępowaniach regulacyjnych, w tym zapłatę kary RODO za naruszenie prywatności.

 

To nie wszystko! Dodatkowo zapewniamy nasze autorskie rozwiązanie: bezpłatny audyt bezpieczeństwa, dzięki któremu zweryfikujesz poziom bezpieczeństwa IT w swojej firmie, a następnie skonsultujesz wyniki z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami, jak skutecznie chronić firmę w sieci? Zaglądaj regularnie na naszego bloga, a także na fanpage lub profil LinkedIn, gdzie dzielimy się przydatnymi treściami.

 

Do usłyszenia!

Zespół Sagenso

Przeprowadź darmowy audyt bezpieczeństwa IT

Sprawdź możliwości innowacyjnego narzędzia audytorskiego Telescope

Przeprowadź darmowy audyt IT